Mobilna myjnia parowa – co to takiego?

Poszukujesz odpowiedzi co to jest mobilna myjnia parowa? Wiele osób zaczyna o niej mówić, sprawdź dlaczego!

Każdego dnia słyszymy coraz więcej informacji na temat myjni parowych, niestety nie możemy nigdzie znaleźć konkretów, które pokażą zalety takich myjni. Podejmiemy wyzwanie i spróbujemy ustalić i wszystko zamknąć w tym jednym wpisie.

Myjnia parowa to nic innego jak lepszy wariant myjni tradycyjnych lub bezdotykowych. Mycie zabrudzonych elementów odbywa się poprzez proces wtrysku suchej pary w bardzo wysokim ciśnieniu. Dzięki temu nie produkujemy żadnych ścieków, nie marnujemy wody i nie używa się przy tym ogromnej ilości środków chemicznych.

EKOLOGIA

To najważniejsza zaleta! Mobilne myjnie parowe to jest mniejsze zużycie wody o ponad 50 razy, dodatkowo zużywa się dużo tzw. chemii do czyszczenia aniżeli w standardowych myjniach lub myjniach bezdotykowych. Dla osób, które chcą żyć ekologicznie to jest idealne rozwiązanie żyjąc w zgodzie z naturą!

DOJAZD DO KLIENTA

Każdy z nas ma obowiązki, nie każdy z nas ma czas na jeżdżenie na myjnię, a myjnia samoobsługowa rozwiąże problem tylko na zewnątrz, jeżeli mowa tutaj o samochodzie. Zamawiając mobilną myjnię parową – nie masz problemu z dojazdem i traceniem czasu w korkach. Mobilna myjnia przyjeżdża pod wskazany adres. Mobilne myjnie parowe posiadają odpowiedni sprzęt jak np. agregat dzięki którym nie musisz udostępniać swoich mediów.

Proces czysczenia

Do całego procesu zalicza się m. in.

  • Mycie pojazdu parą
  • Użycie wysokiej temperatury
  • Spłukanie elemntów suchą parą pod wysokim ciśnieniem
  • Oszczędność wody do czyszczenia

Po dojeździe do klienta cały proces czyszczenia od 2 do nawet 6 godzin, ponieważ w zależności od rodzaju usługi lub jego zabrudzenia ta usługa może się wydłużyć.
Cała myjnia nie zajmuje więcej niż jedno miejsce parkingowe, łączenie z pracownikiem. Nie generuje żadnych odpadów, dlatego też myjnia parowa posiada pozwolenia i ekspertyzę środowiskową dotyczą wpływu na środowisko myjni parowej.

POZWOLENIA

Każda myjnia w mieście musi mieć odpowiednia pozwolenia na odpływy wody i chemii. Mobilna myjnia parowa nie musi mieć takich pozwoleń, bo nie odprowadza wody i nie tworzy zanieczyszczeń!

 

TRUDNO DOSTĘPNE MIEJSCA

Tradycyjną myjnią wyczyścimy wszystko co widoczne, ale miejsca trudno dostępne to wyzwanie do pokonania tylko przez mobilną myjnię parową, która bez problemu radzi sobie z usuwaniem brudu w trudnym miejscu.

ZASTOSOWANIE

Mobilna myjnia parowa to nie tylko czyszczenie samochodów tak jak większość myśli. Dzięki wysokiemu ciśnieniu i wysokiej lub niskiej temperaturze, myjnia parowa jest w stanie wyczyścić wszystko. Samochody, elementy elewacji, chodniki, autobusy, biura, domy, dywany, tapicerki, kanapy, maszyny, silniki, a nawet jachty i statki! I to wszystko jest wyczyszczone tak, że wygląda jak nowe, a  ponadto usuwa wszystkie bakterie i drobnoustroje!

 

PODSUMOWANIE

Kilka ciekawych wniosków można wyciągnąć po przeczytaniu tego artykułu. Na pewno przewaga jest po stronie ekologii.
Warto zauważyć, że ceny takich myjni są porównywalne do cen z myjniami stacjonarnymi.
Zastosowanie i skuteczność jest dużo większa na korzyść myjni parowej!

 

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NA TEMAT MYJNI PAROWEJ

Jak Szczecin sprząta swoje miasto?

Jak Szczecin sprząta swoje miasto?

Jak Szczecin sprząta swoje miasto?Szczecin to piękne miasto. Jednak, aby dostrzec piękno trzeba ogromnego zaangażowania władz, ludzi oraz dobrego sprzętu, żeby utrzymywać w czystości tak dużą aglomerację. W jaki sposób robi to Szczecin?URZĄD SAM SOBIE NIE PORADZI...

Dlaczego nikt nie dba o mycie silnika w samochodzie?

Dlaczego nikt nie dba o mycie silnika w samochodzie?

Dlaczego nikt nie dba o mycie silnika w samochodzie? Dlaczego nikt z nas nie podjemuje się wyzwania czyszczenia silnika w samochodzie, pomysły na czyszczenie w tym artykule. Wiele osób boi się czyścić silnik w swoim samochodzie ze względu na uszkodzenie. Jednak są...